Connect with us

Sporti

Shokon Ismet Munishi: Jam gati për burg

Published

on

Trajneri Ismet Munishi në lidhje me takimin që ishte incizuar, në të cilin ishin diskutuar ndeshjet e manipuluar, ka thënë që ka pasur për qellim qetësimin e marrëdhënieve me ata gjyqtarë.

Tutje ai ka shtuar që takimi ishte i organizuar mirë dhe se Munishi kishte ndjerë frikë që gjyqtarët mund të hakmerren në lidhje me mospajtimet që kishte me ta.

“Unë kam pasur problem me ata gjyqtarë, sepse janë përjashtuar katër herë nga ndeshjet dhe qëllimi i takimit ishte që t’i qetësojmë marrëdhëniet. Ai takim ishte i organizuar mirë, sepse nuk ka qenë qytetarë ai që e ka bërë xhirimin, unë madje kam dyshime që aty ka pasur edhe mikrofon dhe kam parë që deri tek vendi i takimit na ka përcjellë një veturë, mirëpo unë kam menduar që ata janë frikësuar që po dalin me mua. Kushdo që e ka bërë, ka bërë një gjest të turpshëm, aty është diskutuar për ndeshjen që ka ndodhë para një viti përderisa arsyeja e takimin ishte pajtimi me gjyqtarët ngaqë kisha frikë se mos hakmerren” ka thënë Ismet Munishi në një interviste në Zona B të Klan Kosovës.

Munishi pas këtij skandali ka dhënë dorëheqje, e në lidhje me këtë ka pranuar që ka pasur edhe presion mediatik.

“Ne të gjithë jemi në procedurë të dorëheqjes në bazë të nenit të etikës, që thotë se gjyqtarët dhe trajnerët nuk duhet të rrinë së bashku. Normalisht që ekziston edhe presioni mediatik. Megjithatë tek ne ekziston një mendim gjeneral. Të gjitha mediat e kanë pasur shkrimin e njëjtë “Trajneri trukon ndeshje me gjyqtarët”. E nëse dikush del dhe thotë që unë kam bërë diçka, jam i gatshëm të shkoj edhe në burg” ka deklaruar Ismet Munishi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending