Connect with us

Lajme

Shkup, arrestohen 4 ish-pjesëtarë të ISIS-it

Published

on

Herët në mëngjes në një aksion policor janë arrestuar tre persona nga Shkupi dhe një nga Tetova, ish-pjesëtarë të ISIS-it, ndërsa tre persona nuk janë të kapshëm për organet e përndjekjes.
Prokurori kompetent publik i Prokurorisë Themelore Publike për përndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit solli Urdhër për zbatimin e hetimit për shtatë persona – pjesëtarë të ISIS-it. Të dyshuarit ngrakohen për vepër penale – Organizim terrorist për nenin 394-a paragrafi 2 i Kodit penal, shkruan AlsatM.

Prokurori kompetent, duke vlerësuar se janë plotësuar bazat ligjore deri te gjykatëse në një procedurë paraprake gjatë Gjykatës Themelore Shkup 1 – Shkup propozoi që të dyshurve t’u caktohet masë arresti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending