Connect with us

Lajme

Shkon në shtatë numri i të vdekurve në Stokholm

Është rritur në shtatë numri i personave të vdekur në dy sulme të njëpasnjëshme që kanë ndodhur pasdite në Stokholm.

Published

on

Sipas burimeve të Expressen pesë persona kanë vdekur deri tani nga sulmi me kamion në kryeqytetin suedez.

Ndërkohë, Policia ka bërë të ditur se deri tani një person është arrestuar lidhur me këtë ngjarje, transmeton Koha.net.

Dyshohet se ky sulm është terrorist, ndërkaq policia ka paralajmëruar njerëzit të strehohen në vende të sigurta ku fillimisht kanë thënë “gjuani gjithçka në tokë dhe ikni”.

Policia, ndërkohë ka konfirmuar se një sulm tjetër ka ndodhur jo larg vendit ku ndodhi sulmi me kamion, kur persona deri tash të panjohur kanë shtënë në drejtim të njerëzve në Fridhemsplan. Deri tani nga ky sulm është raportuar për dy persona të vdekur.

Numri i të lënduarve aktualisht është tetë persona.

“Suedia është sulmuar, çdo gjë tregon se ky është akt terrorist”, tha kryeministri Stefan Lofven.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending