Connect with us

Lajme

Shkon në 27 numri i të vdekurve nga përplasja e trenave në Itali

Published

on

Përkeqësohet bilanci i viktimave nga përplasja e dy trenave në provincën e Barit në Itali gjatë ditës së djeshme, 12 korrik 2016.

Shkon në 27 numri i të vdekurve e rreth 50 numri i të plagosurve, 7 prej të cilëve në gjëndje mjaft të rëndë shëndetësore.

Konfirmohet se mes viktimnave gjendet dhe drejtuesi i njërit prej dy trenave të përplasur.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti, por hetimet e para të Prokurorisë së qytetit të Tranit, flasin gjithnjë e më shumë për një gabim njerëzor në momentin e ndërrimit të binarëve. Nuk ka ende asnjë person nën hetim.

Ndërkohë Prokurori i Tranit ka deklaruar se nuk disponojnë numrin ekzakt të personave që po udhëtonin, pasi nuk ka një listë pasagjerësh nga shërbimi hekurudhor.

Kryeministri italian, Matteo Renzi, ka mbërritur në vendngjarje.

Ai u ka shprehur solidaritet banorëve e familjarëve të prekur nga kjo tragjedi si dhe ka deklaruar se “Qeveria nuk do të lërë vetëm në një moment kaq të vështirë rajonin e Pulias.”

Ndërsa Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella, e ka quajtur këtë aksident “një tragjedi të papranueshme, duke kërkuar zbardhjen e plotë të shkaqeve të saj”.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending