Connect with us

Lajme

Shkencëtarët amerikanë: temperaturat botërore arrijnë një rekord të ri

Published

on

Shkencëtarët amerikanë kanë thënë se temperaturat botërore kanë arritur një rekord të ri gjatë muajit gusht.

Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike ka thënë se muaji i kaluar ishte për 0.92 gradë celsius më i nxehtë se sa mesatarja e temperaturave në shekullin 20.

Gjashtë nga 17 muajt më të nxehtë që janë regjistruar ndonjëherë kanë qenë këtë verë, ka thënë kjo agjenci federale.

Shefi i kësaj agjencie, Deke Arndt ka thënë se gazrat serë janë fajtori kryesor për rritjen e temperaturave.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending