Connect with us

Sporti

Shkëlqen Latifi, shënon hat-trik dhe kualifikon skuadrën e tij në çerekfinale

Published

on

Liridon Latifi ka shpërthyer në futbollin hungarez, duke arritur të shënojë het-trik në ndeshjen që skuadra e Puskas Akademia fitoi 3-1 si mysafir i Paks.

Latifi ka luajtur si sulmues i vetëm në formacionin 4-2-3-1, duke treguar se është shumë i zoti edhe si sulmues zone.

Puskas fitoi 3-1, pasi ndeshjen e parë e kishte humbur 2-1 në shtëpi me 20 shkurt.

Goli i parë erdhi në minutën e 23-të, kur shqiptari e barazoi rezultatin, duke gjuajturat në mënyrë perfekt një goditje dënimi.

Në fundin të pjesës së parë, lojtari humbi një rast ideal për të dyfishuar epërsinë.

Latifi u kthye në lojë duke shënuar edhe dy herë tjera në minutat 75′ e 82′. Goli i tretë i treti i shqiptarit erdhi nga penalltia.

Numri i golave të sotme është i barabartë me golat që i ka shënuar prej se ka kaluar në këtë klub.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending