Connect with us

Lajme

Shkeljet procedurale e kthejnë në rigjykim rastin e Oliver Ivanoviqit

Published

on

Oliver Ivanoviq do të gjykohet sërish nga Gjykata Themelore në Mitrovicë nën akuzat për krime lufte gjatë periudhës 1999-2000 kundër civilëve shqiptarë, shkruan sot Koha Ditore.

Gjykata e Apelit ka gjetur shkelje procedurale dhe ka vlerësuar se nuk është vërtetuar plotësisht gjendja faktike gjatë gjykimit në shkallën e parë. Ka kërkuar që të vërtetohet me saktësi nëse e ka kryer veprën penale për të cilën është ngarkuar. Për pasojë e ka hedhur poshtë ankesën e prokurorisë dhe e ka miratuar pjesërisht ankesën e Ivanoviqit.

Vendimi është konsideruar deri diku i pranueshëm nga avokatët mbrojtës të të akuzuarit. Ata kanë vlerësuar se Apeli nuk ka pasur guxim që ta shpallte Ivanoviqin të pafajshëm.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending