Connect with us

Lajme

Shkelje të shumta në Ministrinë e Punëve të Jashtme

Published

on

Shumë shkelje të bëra ndër vite kanë listuar disa punëtorë të Ministrisë së Jashtme, kryesisht për punësime dhe gradime, në një letër dërguar institucioneve të vendit, raporton KTV.

Kjo ka bërë që Komisioni për Punë të Jashtme të thërrasë në raportim ministrin aktual Enver Hoxhaj. Letra, të cilën e ka siguruar KTV-ja, pos Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, i është dërguar edhe presidentit të vendit, kryeministrit e kryetarit të Kuvendit.

Shqetësimet janë kryesisht për konkurse, ku thuhet se punëtorët pranohen bazuar në përkatësinë politike, familjare e rajonale, duke injoruar rezultatet e shkollimit, intervistës dhe rregullat tjera të Ligjit për Shërbimin Civil.

KohaVisioni ka pyetur edhe Zyrën e presidentit Hashim Thaçi, si përgjegjës për politikë të Jashtme, për këto shqetësime të punëtorëve, por nuk ka marrë përgjigje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending