Connect with us

Lajme

Shkelësit e rregullave të komunikacionit do t’i kenë dënimet më të larta

Published

on

Ka filluar implementimi i ndryshimeve në ligjet për komunikacion rrugor, që deri më tani nuk ka paraqitur ndonjë pengesë, dhe sipas Majorit të Policisë së Kosovës, Jeton Rexhepi do të vazhdoj monitorimi i implementimit të tij.

“Deri më tani nuk kemi pasë ndonjë pengesë dhe gjatë kësaj dite janë shqiptuar 500 gjoba për kundervajtje në trafikun rrugor”, ka thënë Rexhepi në Klan Kosova.

“Gjoba më e lartë është 6,000 euro dhe është e paraparë kryesisht për kompanitë të cilat merren me mirëmbajtjen e rrugëve, sinjalistikën etj …” ka deklarur Rexhepi.

Ndërsa sa i përket ngasësit të makinës gjoba më e lartë duket të jetë deri në 600 euro, 3 pikë negative dhe heqje e të drejtes për të ngasur automjetin deri në një vit. Kjo në qoftë se tejkalohet shpejtësia.

Ndër të tjera rritje kanë pësuar edhe gjobat për vendosjen e rripit të sigurisë dhe përdorimit të telefonit gjatë vozitjes.

E diçka e re, e përfshirë në këtë legjislacion është Raporti Evropian i Aksidenteve.

“Raporti Evropian i Aksidenteve është obligative dhe të gjithë ngasësit duhet ta kenë me vete. Ky raport mund të merret tek kompanitë e sigurimeve” ka thënë Rexhepi.

Për fund, Major Rexhepi, është shprehur optimist që ndryshimet në ligj do të ndikojnë në parandalimin e aksidenteve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending