Connect with us

Sporti

Shkaku i koronavirusit edhe superliga turke drejtë pezullimit

Published

on

Futbolli tashmë është anuluar në të gjithë Evropën, është Turqia një ndër të paktët vende ku futbolli vijon aktivitetin normal.

Por duket se sot do të ndalet Superliga turke, ndërsa mediat vendase raportojnë se vendimi pritet të publikohet nga momenti në moment.

Shtimi i rasteve të të prekurve nga koronavirusi ka bërë që Federata Turke të marrë vendimin për ndërprerjen e kampionatit, të cilin do t’ia bëjë të ditur fillimisht Ministrit të Sporteve në një takim të planifikuar për sot pasdite dhe më pas pritet të zyrtarizohet.

Deri tani autoritetet turke kishin kërkuar që takimet të zhvillohen pa praninë e tifozëve deri në fund të muajit prill, por disa lojtarë dhe trajnerë të Superligës dolën kundër kësaj ideje dhe një ndër ta ishte edhe Obi Mikel, që prishi kontratën me Trabzonsporin dhe u largua.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending