Connect with us

Lajme

Shikoni se në çfarë gjendje është katandisur qeni kur pronari ishte i stresuar…

Published

on

Këto pamje të shfaqur në këto foto tregojnë gjendjen e mjerueshme në të cilën ka kaluar bulldog Maxie si mungesë e ushqimit dhe përkujdesjes.

Kur inspektori i RSPCA-së e ka parë në këtë gjendje ka qenë i tmerruar.

Vetëm 11 kg peshonte kur inspektori e kishte gjetur në gjendje të dobësuar, që në të vërtetë një bulldog normal duhet t’i ketë 18 kg mesatarisht.

Magjistrati i Chesterfieldit kur ka dëgjuar për një rast të tillë, ata kanë intervenuar dhe e kanë gjetur në një gjendje të dobësuar dhe pa muskuj te këmbët.

 

Maxie i ngjtiur për tokë për arsye të humbjes së peshës drastike.

 

Inspektori i RSPCA-së Rachel Leafe tha “Kur e kam dërguar Maxie (bulldogin) te veterineri ashtu të dobësuar, ai ndalonte së ecuri për shkak të gjendjes së tij të rënduar”.

Gjithashtu ai thotë se “Musson (pronari i bulldogit) beson se qeni ka humbur peshën për shkak se ai ishte i stresuar, dhe ai kishte punuar për 40 orë gjatë javës”.

Gjykata e ka kontaktuar inspeksionin RSCPA, pasiqë janë njoftuar për rastin e bulldogut Maxie.

 

Ai peshon vetëm 11kg – një qenë mesatarisht duhet të peshojë 18kg.

 

Magjistrati ia ka hequr për të pasur në përkujdesje kafshë Musoon për 10 vjet. Gjithashtu ai është dënuar me 12 javë në burg. Musson është i obliguar të paguajë shpenzimet prej 300 funtave.

Maxie tashmë është nën përkujdesjen e RSPCA, dhe si duket është këndellur dhe peshon 18kg.

Ai tashmë është marrë në duart e sigurta.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending