Connect with us

Lajme

Shihni se sa e bukur ishte ish-mbretëresha e Egjiptit dhe Iranit (Foto)

Published

on

Princesha Fawzia ishte mbesa e Fuadit I, dhe fëmija i shtatëmbëdhëjetë i Ismailit të Madhërishëm.

Ajo e ka trashëguar fornin e dinastisë të Muhammad Ali.

Gjithashtu, ajo ishte e martuar në vitin 1949 me kolonel Ismail Chirine, diplomat egjiptian dhe me origjinë kirkaziane.

Pas revolucionit egjiptian të vitit 1952, kurora mbretërore nuk iu njoh nga qeveria egjiptiane, transmeton Periskopi.

Në vdekjen e saj në vitin 2013, ajo ishte anëtarja më e vjetër deri në rrëzimin e dinastisë Muhammad Ali me rezidencë në Egjipt./Periskopi/

Fawzia Faud, mbretëreshë e Egjipit dhe Iranit, në vitin 1939.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending