Connect with us

Sporti

Shevchenko flet për ndeshjen ndaj Kosovës

Published

on

Kosova do të përballet me Ukrainën në ndeshjen e tretë në kuadër të Kualifikimeve për Botërorin 2018.

Mirëpo ende nuk dihet se ku do të zhvillohet ndeshja, për shkak se shteti ukrainas nuk e njeh Pavarësinë e Kosovës dhe pasaportat e shtetit tonë.

Por, trajneri i Ukrainës, ish-sulmuesi i njohur Andriy Shevchenko ka folur rreth përballjes me Kosovën, duke thënë se nuk ka outsajder në grup, duke iu referuar paraqitjes së Kosovës ndaj Finlandës si të mirë.

“Do të jenë ndeshje të vështira. Ne jemi në një grup të vështirë, nga i cili katër Kombëtare ishim pjesëmarrëse të “EURO 2016”. Kundërshtarët tanë kanë të kompletuar ekipet, kurse ne jemi ende në formim të ekipit. Ndeshjet e para në grup treguan se këtu nuk ka autsajder, prandaj ne duhet të luftojmë në secilën ndeshje, sepse mund të ketë shumë rezultate të paparashikueshme. Do të jetë vështirë, aq vështirë sa në debutimin tim, sepse përgjegjësia për rezultate rritet në çdo ndeshje. Dhe, përderisa jemi ne në ndryshim të ekipit, unë njëkohësisht dua të gjejë lojën që sjell rezultate”, deklaroi Shevchenko për mediat ukrainase. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending