Connect with us

Lajme

Shesheli ka paralajmëruar vizitë në Kosovë. A do të arrestohet?

Published

on

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, ka paralajmëruar një vizitë në Kosovë për të marrë pjesë në një tubim të degës së partisë së tij në Mitrovicë të veriut.

Por, ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, ka deklaruar se tentimi që Shesheli për të hyrë në Kosovë do të rezultojë me arrestimin e tij, raporton Koha.net.

E për të penguar hyrjen e tij në territorin e Republikës së Kosovës, Ministria e Punëve të Brendshme ka marr një vendim i cili u është përcjellë të gjithë komandantëve dhe shefave të operativës në stacionet policore në veri të Mitrovicës.

Në atë vendim, të cilin e ka publikuar mediumi serb “Pravda”, Besim Hoti, zëvendëskomandant i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka kërkuar nga komandantët dhe shefat e operativës në veri që të zbatojnë në mënyrë strikte urdhrin e MPB-së për t’ia ndaluar hyrjen Sheshelit në Kosovë.

Ky është emaili i plotë i Hotit drejtuar komandantëve dhe shefave të operativës në veri të Mitrovicës:

“Të nderuar komandantë dhe shefa të operativës,

Në vijim mund të gjeni vendimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës.

I drejtohet të gjithë pjesëtarëve të stacioneve policore në veri të Mitrovicës, që:

Në mënyrë strikte të zbatojnë urdhrin për t’ia ndaluar hyrjen në Kosovë, Vojisllav Sheshelit.

Zyrtarët e inteligjencës nga të gjitha stacionet të punojnë në mbledhjen e informacioneve në lidhje me informacionin e mësipërm, dhe të njëjtat menjëherë t’i paraqesin pranë zinxhirit komandues.

Patrullat dhe njësitet e komunikacionit të shtojnë kontrollet ndaj rrugëve magjistrale dhe atyre dytësore për të zbatuar qëllimet operacionale.

Urdhri hyn në fuqi menjëherë.

Ju lus që të përgjigjeni me shkrim në këtë email për të konfirmuar se e keni pranuar urdhrin”.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending