Connect with us

Lajme

Sherifi: Kryeministri t’i shikojë lajmet në TV deri në fund, flitet edhe për varfërinë në Kosovë

Published

on

Anëtari i Kryesisë së Nismës, Bilall Sherifi me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka reaguar ndaj një deklarate bërë dje nga kryeministrit Isa Mustafa sipas së cilës Bajramin, kosovarët po e kremtojnë në gjendje të mirë shpirtërore dhe ekonomike.

Sipas Sherifit, në Kosovë ka njerëz që jetojnë në varfëri të skajshme.

“Kjo deklaratë e tij dëshmon se kryeministri lajmet në televizione i shikon vetëm deri te pjesa ku flitet për qeverinë dhe jetën e qeveritarëve prandaj edhe nuk e din se në Kosovë ka ende shumë qytetarë të cilët jo vetëm që nuk jetojnë në “kushte më të mira shpirtërore dhe ekonomike” por siç e dëshmon kronika, jetojnë në kushte jashtëzakonisht shumë të rënda, në varfëri të skajshme!”, ka shkruar ai.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending