Connect with us

Lajme

Sherifi: Kopjuesit në test të maturës, viktima të sistemit të dështuar së arsimit

Published

on

Sekretari i NISMA-së për Kosovën, Bilall Sherifi një ditë pas mbajtjes së pjesës së dytë të testit të maturës ka reaguar duke thënë se “kopjuesit janë viktima të sistemit të dështuar të testimit të Ministrisë së Arsimit”.

Ai ka përmendur rastin kur mbikëqyrësit e Ministrisë së Arsimit në Gjilan “kapën” një vajzë duke kopjuar.

“Duke u kujdesur që në publik të prezantojë “fakte” për kapjen e disa “kopjuesve” në të gjitha komunat e Kosovës, ministria përpiqet të mashtrojë publikun se gjoja sistemi funksionon, i cili është aq funksional saqë është në gjendje që edhe ata pak “nxënës mashtrues” në Kosovë ti kapë dhe ti ndëshkojë! Çfarë tallje e pashembullt dhe e padurueshme me publikun në tërësi!!!”, ka thënë Sherifi.

Sipas tij, duke i kapur disa “mashtrues” të vegjël nëpër shkollat e vendit, Ministria e Arsimit nuk do të mund ta fsheh “mashtrimin e madh që po mundohet t’ia bëjë tërë shoqërisë,

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending