Connect with us

Lajme

Shenjat e para të koalicionit AAK-Nisma, paralajmërohet kandidat i përbashkët për Drenasin dhe Skënderajn

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, e lënë të hapur mundësinë për kandidat të përbashkët për kryetar të Komunës së Drenasit dhe Skënderajt – shkruan Gazeta Monitor.

Published

on

Jakup Krasniqi, kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma për Kosovën, ka thënë se akoma është herët dhe nuk e kanë diskutuar.

“Nuk kemi filluar bisedimet as në parti dhe as me AAK-në. Do të bisedojmë në ditët në vijim dhe do të shohim mundësinë”, ka thënë Krasniqi për Gazetën Monitor.

Gjithashtu, Ahmet Isufi, nënkryetari i AAK-së, ka thënë se kjo është temë e ditëve në vijim.

“Kjo është temë e ditëve në vijim. Do të flasim edhe me kryetarët e degëve atje, dhe pastaj do të vendosim”, ka thënë Isufi.

Ndërkaq, kryetari i Drenasit, Nexhat Demaku, ka dhënë dorëheqje dje pas vendimit të Gjykatës së Apelit për rastin “Drenica 2”. Të njëjtën gjë pritet ta bëj edhe i pari i Skenderajt, Sami Lushtaku, të cilit njëlloj si kryetarit të Drenasit, iu konfirmua nga Apeli dënimi me burg.

Ndërkohë, AAK dhe Nisma kanë lidhur koalicion me 18 prill të këtij viti, prej të cilës datë i kanë bashkërenduar veprimet e tyre opozitare. /Gazeta Monitor/

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending