Connect with us

Lajme

Shembet një urë në Deçan, si pasojë e reshjeve të shiut (Foto)

Si pasojë e reshjeve të mëdha që ndodhën dje dhe sot, ura që lidh dy fshatrat, Vranoc i Vogël i Komunës së Deҫanit dhe Vranocit të Madh të Komunës së Pejës ka filluar të shembet, transmeton ORAinfo.

Published

on

Ura në fjalë është mundësia e vetme e banorëve që të kalojnë në pjesën tjetër, nëse nuk merren masa për renovimin e saj, banorët do të ngelin të ngujuar.

Banorët shprehen tejet të shqetësuar për këtë gjendje, madje edhe sot, fëmijët që ishin duke u kthyer nga shkolla, u desh ndihma e të rriturve për të kaluar urën.

Mësuesi i fshatit R.U tha se në këtë mënyrë po rrezikohet jeta e banorëve, e shqetësim tjetër është se as ai vet dhe as nxënësit nuk mund të kalojnë rrugën për të shkuar në shkollë.

Kjo urë është ndërtuar në vitin 2002 nga firma CDF.

14962944_873759966093119_1184064807_n 14962429_873759392759843_1959084659_n

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending