Connect with us

Sporti

Shearer: Vetëm Aguero është i klasit botëror në Premier Ligë

Alan Shearer ka thënë se vetëm Manchester City mund të jetë krenar, pasi që ata kanë një lojtar të klasit botëror si Sergio Aguero.

Published

on

Legjenda e Newcastle Alan Shearer ka rrezikuar famën e tij duke i zemëruar fansat e Premier Ligës dhe vendit duke insistuar se i vetmi lojtar që është i klasit botëror në Angli, është sulmuesi i Manchester City, Sergio Kun Aguero.

Pavërsisht shpenzimëve rekorde nga klubet angleze gjatë merkatos së verës, ish përfaqësuesi i kombëtares angleze është shprehur se vetëm Aguero mund të thirret si lojtar i klasit botëror. Argjentinasi ka vazhduar formën e mirë duke shënuar dy gola në fitoren e fundjavës të Manchester City ndaj West Bromwich.

“Ai është një gjeni, i vetëmi lojtar i klasit botëror që kemi në Premier Ligë dhe ai është qendërsulmuesi më i mirë” , tha Shearer gjatë emisonit Match of the Day”.

Aguero përkundër problemeve me lëndime këtë sezon ai ka arritur të shënoj 13 gola në 13 paraqitje për skuadrën e Pep Guardiolës. /Periskopi.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending