Connect with us

Lajme

SHBA uron Shqipërinë: Kemi lidhje të forta që nga viti 1922

Shtëpia e Bardhë ka lëshuar një komunikatë të premten ku uron Shqipërinë për 104 vjetorin e pavarësisë.

Published

on

“Që nga vënia e marrëdhënieve ne vitin 1922, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë gëzuar një lidhje të fortë me Shqipërinë”, thuhet në komunikatën e Shtëpisë së Bardhë.

Ndërsa, sekretari i Shtetit, John Kerry, ka lavdëruar Shqipërinë si “një forcë në rritje për sigurinë rajonale e globale”.

Kerry ka shtuar po ashtu se kontributi i Shqipërisë për ta luftuar ISIS-in dhe format e tjera të ekstremizmit të dhunshëm vlerësohen shumë nga Shtete e Bashkuara.

“Në vitet e ardhshme SHBA-të shikojnë përpara që të vazhdojnë bashkëpunimin me Shqipërinë”, thotë Kerry, “sidomos në mbështetjen e progresit drejt Bashkimit Europian”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending