Connect with us

Lajme

SHBA pas sulmit kundër Assadit: Ky ishte vetëm sinjal

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka deklaruar se sulmi me raketa në bazën në Siri ka qenë i drejtuar ndaj regjimit të Asadit.

Published

on

“Hapi që kemi bërë sigurisht është kundër regjimit të Asadit. Mendoj se dërguam porosi mjaft të qartë”, tha Spicer para gazetarëve në Washington.

Ai theksoi se presidenti amerikan Donald Trump është shumë i vetëdijshëm se regjimi i Asadit përdor armë kimike në Siri.

Gjithashtu theksoi se një kohë të gjatë me kujdes kanë vëzhguar se çfarë po ndodh në këtë vend dhe se, siç tha, mbrëmë bënë hapin konkret.

“Ky sulm ishte vendimtar, legjitim dhe në proporcion. Dërguam sinjal të fuqishëm, jo vetëm në Siri, por edhe në mbarë botën”, tha Spicer.

Ai po ashtu theksoi se SHBA-të janë veçmas të ndjeshëm në përdorimin e armëve kimike. Sipas tij, para sulmeve nuk kanë pasur kurrfarë bisedimesh politike dhe diplomatike me përfaqësuesit e Rusisë.

Ai theksoi se sulmi me raketa nuk është në kundërshtim me qëndrimet e Tumpit “Amerika e para”, duke shtuar se sulmi është kryer fillimisht për arsye humaniste.

Baza ajrore Shajrat u qëllua me 59 raketa Tomahaëk, ku raketat u lëshuan nga anijet amerikane në rreze veprimi mbi bazën, raporton Anadolu Agency.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending