Connect with us

Lajme

SHBA kanë pezulluar të gjitha fluturimet nga Turqia

Published

on

Rregullatori për komunikacionin ajror amerikan ka ndaluar të gjitha fluturimet SHBA-Turqi dhe anasjelltas.

Shumë media ndërkombëtare, përfshirë edhe NBC dhe Associated Press, raportojnë se Administrata Federale e Aviacionit ka ndaluar të gjithë fluturumiet private dhe tregtare që operojnë nga Turqia.

“Administrata është duke mbikëqyrur situatën në Turqi në bashkëpunim të ngushtë me partnerët tanë në Departamentin e Shtetit dhe do t’ju njoftojë më tutje për çdo ndryshim të vendimit”, thuhet në deklaratën e Agjencisë që e transmetojnë mediat.

Aviacioni turk i është kthyer normalitetit të shtunën.

Ndërkohë, Ambasada amerikane në Ankara ka lëshuar një deklaratë për media ku paralajmëron zyrtarët amerikanë që të mos përdorin aeroportin e Stambollit si dhe ka paralajmëruar qytetarët amerikanë që të kenë kujdes.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending