Connect with us

Lajme

SHBA: I armatosuri në Dallas planifikonte sulm më të gjerë

Published

on

Veterani ushtarak amerikan, Mica Johnson, i cili i ka vrarë pesë policë në Dallas, javën e kaluar, ishte duke përgatitur komplot të shkallës së gjerë, për t’i sulmuar pjesëtarët e forcave të zbatimit të ligjit, me gjasë me eksploziv, ka thënë mbrëmë shefi i policisë së Dallasit, David Brown.

Personi afrikano-amerikan, Mica Johnson, 25 vjeçar, kishte thënë se ishte i zemëruar me vrasjet e personave zezakë nga policia dhe dëshironte t’i vriste oficerët e bardhë.

“Ne jemi të bindur se ky i dyshuar kishte plane të tjera”, i tha rrjetit CNN, shefi i policisë së Dallasit, David Brown.

Mëtutje, ai ka theksuar se vdekjet aktuale të dy personave zezakë në duart e policëve në Minesota dhe Luiziana, kanë ndikuar në këtë banor të Teksasit, që “t’i përshpejtoj” planet e tij për sulm javën e kaluar, gjatë protestës kundër vrasjeve të personave të zi nga policia.

Ai tha se ishte “i bindur” se Johnson kishte plane më të mëdha.

Shefi i policisë së Dallasit, David Brown, i tha rrjetit CNN se një revistë në shtëpinë e sulmuesit Johnson, sugjeronte se ai ishte stërvitur për detonimin e eksplozivit dhe dukej i gatshëm për të sulmuar caqe më të mëdha.

Personi i armatosur, Mice Johnson, është vrarë gjatë të shtënave me policinë.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending