Connect with us

Lajme

SHBA: Dhjetë raste të reja me virusin Zika, brenda një dite

Published

on

Zyrtarë shëndetësor në Florida kanë konfirmuar dhjetë raste të reja të infektuara me virusin Zika ditën e premte, numër ky më i madhi i regjistruar deri më tani brenda një dite, shkruan The Guardian, transmeton Klan Kosova.

Kjo shënon një rrezik në rritje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Deri më tani janë afërsisht 1,000 persona të infektuar me virusin Zika në Uashington DC dhe 50 shtetet e tjera, 246 nga këta në Florida, dhe 2,026 të tjerë në territoret amerikane.

Shtetet e Bashkuara ende nuk kanë regjistruar ndonjë rast të transmetimit të virusit brenda 50 shteteve të Amerikës, megjithatë insektet po e shpërndajnë virusin në Puerto Rico, Virgin Islands dhe American Samoa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending