Shaquille O’Neal ‘heroi i ditës’: Ndalet dhe ia ndërron gomën e shfryrë gruas në rrugë

Periskopi.com Sporti

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, derisa ishte duke u vozitur u ndal në rrugë për të ndihmuar një grua.

Goma e veturës së saj ishte dëmtuar dhe O’Neal doli për t’i ndihmuar.

Ai qëndroi me gruan dhe familjen e saj derisa erdhën në ndihmë sherifët e Alachua County.

Shaquille O’Neal edhe më herët ka ndihmuar njerëzit dhe organet e rendit.

Në vitin 2005, ai ndihmoi policët të arrestojnë një burrë i cili kishte sulmuar homoseksualët.

Shpërndaje në: