Connect with us

Sporti

Shaqiri largohet pa përgjigjen që po e pret Kosova

Published

on

Xherdan Shaqiri i nisi pushimet e verës më herët sesa kishte dëshiruar. Synonte të rrinte më gjatë në Evropianin “Franca 2016” me Zvicrën, por u ndal në 18 e finales.

Pas eliminimit qëndroi për pak ditë në plazhet e Spanjës, më pas në ato të Shqipërisë dhe së fundi u kthye në Kosovë, shkruan Koha Ditore.

Dhe të shtunën pasdite nga aeroporti ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” u nis për Zvicër.

“Para se të udhëtojë drejt Anglisë, kam disa punë në Zvicër me reklamat”, tha Shaqiri për gazetën Koha Ditore. Ai shtoi se nga Kosova po largohet i kënaqur. “Kalova disa ditë edhe në Shqipëri. Kalova shumë mirë. Në Kosovë më shumë kam qëndruar me familjarët e mi të cilët sa herë që me jepet mundësia i vizitoj”, ka theksuar mesfushori ofensiv, që në vitet e fundit ka vizituar shpesh Kosovën.

Ai thotë se Kosova është pjesë e pandashme e jetës së tij.

“Në Kosovë kam lindur dhe sigurisht se më tërheq vendi. Në Kosovë e kam edhe një pjesë të madhe të familjes”.

Por, prindërit, vëllezërit e motrën i ka në Zvicër, vend të cilin e përfaqësoi edhe në kampionatin evropian “Franca 2016” që përfundoi të dielën.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending