Connect with us

Sporti

Shaqiri i gatshëm për ndeshjen e sotme

Published

on

Anësori i Stoke City, Xherdan Shaqiri është rikthyer nga dëmtimi dhe është i gatshëm për ndeshjen e sotme që skuadra e tij e zhvillon ndaj Hull Cityt në kuadër të Kupës EFL.

Lajmi është konfirmuar nga asistenti i Stoke, Mark Bowen, i cili thotë se trajneri do të vendosë nëse futbollisti me origjinë nga Kosova do të aktivizohet në këtë lojë.

“Xherdan ka punuar në stërvitje të premten, dita e tij e parë pas kthimit, por ka stërvitur me ne në dy ndeshjet e fundit dhe menaxheri do të marrë një vendim”, tha Boëen.

“Ai është në skuadër për ndeshjen ndaj Hull, por menaxheri do të vendosë nëse ai do të aktivizohet. Por, është e sigurtë se ai është pjesë e skuadrës”. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending