Connect with us

Lajme

Sërish sulmohet Siria, kësaj radhe hidhen bomba ndezëse

Në zonat Idlib dhe Hama, pak ditë pas sulmeve vdekjeprurëse me gaz, janë hedhur bomba ndezëse nga aeroplanët sirianë apo rusë.

Published

on

Reuters shkruan Moska dhe ushtria siriane, nuk u janë përgjigjur këtyre akuzave, por as nuk kanë mohuar një gjë të tillë.

Thuhet se aeroplanët luftarakë rusë kanë përdorur substancën ndezëse, që njihet si ‘termit’, shkruan Periskopi.

Këto bomba janë hedhur mbi qytetet Saraqeb në Idlib dhe al-Latamenah në Hama, të shtunën dhe të dielën.

Ndërkohë, një punëtor i ekipeve të shpëtimit ka thënë se aeroplanët luftarakë kanë hedhur bomba fosforike në Saraqeb. Ai shtoi se përdorimi i këtyre bombave nuk ishte diçka e re në atë vend.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending