Connect with us

Lajme

Sërish sulm në Bangladesh, një i vdekur

Published

on

Së paku një polic është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur kur militantë të dyshuar islamikë kanë sulmuar forcat e rendit, të cilat siguronin faljen e festës së Bajramit në veri të Bangladeshit, mëngjesin e sotëm.

Sulmi ka ndodhur në qarkun Kishoreganj, ku ishin të mbledhur mijëra besimtarë myslimanë.

Zëvendësshefi i policisë, Tofazzal Hosain, i ka thënë agjencisë AFP se sulmuesit fillimisht kanë hedhur bomba të vogla në drejtim të policisë dhe se më pas kanë sulmuar me hanxharë.

Dhuna vjen pak ditë pasi militantët islamikë kanë vrarë 20 veta në një restorant në kryeqytetin Daka të Bangladeshit.

Përgjegjësinë për këtë sulm e ka marrë grupi militant Shteti Islamik.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending