Connect with us

Lajme

Sërish protestë në Himarë kundër rrënimit të banesave

IKMT nuk e nisi aksionin për rrëzimin e disa objekteve në Himarë. Banoreve iu la pesë ditë afat, që ata të largohen nga banesat, pasi rrëzimi i tyre sipas IKMT është i pashmangshëm.

Published

on

Pasi u anulua aksioni, banorët filluan protestën para bashkisë, ku kërkuan largimin e kryetarit Gjergji Goro, raporton tvklan.

Ata thanë se nuk do të lejojnë t’ju prishin shtëpitë dhe do të përshkallëzojnë protestat. Ndërkohë kryetari i OMONIA-s Leonidha Papa iu drejtua në gjuhen greke kryetarit të Bashkime Goro: Mos largoni himariotët nga shtëpitë e tyre!

Në mbështetje të protestës para Bashkisë së Himarës shkuan edhe banorë nga Dukati. Ndërtimet janë projektuar të prishen për shkak se në Himarë duhet të filloje zbatimi i planit të ri Urbanistik.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending