Connect with us

Lajme

Sërish përleshje brenda mbledhjes së LDK-së

Published

on

Sipas një njoftimi të dërguar nga Shefqet Dibrani, kryetar i degës së kontestuar të Zvicrës nga Qendra e LDK-së, mbrëmë ka ndodhur një përleshje brenda një mbledhjeje që po mbahej aty.

“Mbrëmë rreth orës 23:30 pas një mbledhje maratonike, me të mbaruar diskutimet, brenda sallës në restorantin ‘Traube’ në Langendorf të kantonit Sollothurn, ndodhi një përleshje fizike mes veprimtarëve të LDK-së dhe militantëve të Isa Mustafës, të cilët sulmuan njërin nga themeluesit e Degës së LDK-së në Zvicër ing. N.P. të cilit i shkaktuan edhe lëndime trupore”, thuhet në njoftimin e Dibranit, transmeton Koha.net.

Sipas po të njëjtës komunikatë, thuhet se sulmi ndodhi nga Mustafë Beluli.

“Veprimtari shumë vjeçar i LDK-së u sulmua nga Mustafë Beluli i njohur nga rrjetet sociale si militant i Isa Mustafës. M. Beluli, kohëve të fundit shihet nëpër mbledhjet dhe takime me misionaret politik të Isa Mustafës që vijnë nga Kosova për ta legjitimuar një grup i cili me çdo kusht dëshiron ta uzurpojë Degën e LDK-së në Zvicër, po ashu Mustafë Beluli frekuenton edhe tubimet që i organizon Haki Latifi, kryetari i dhunshëm që pretendohet për turikthyer me urdhrin e Isa Mustafës”, thuhet më tej në këtë njoftim.

Pas incidentit, policia ka dal në vendin e ngjarjes e cila e ka protokolluar rastin, duke e proceduar më tutje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending