Connect with us

Sporti

Serena Williams e artë në Wimbledon

Published

on

Serena Williams është mbretëresha e tenisit në Wimbledon. Amerikanja mundi 2-0 me sete gjermanen Kerber duke u hakmarrë ndaj saj për finalen e humbur në Australian Open dhe për atë eliminim që i shkaktoi një tur më parë Venusit, motrës së saj më të madhe.

Gjermanja e vuri në vështirësi Serenën, por nuk arriti në fund të bënte surprizën e 5 muajve më parë në Melburne, duke u dorëzuar pas setit të dytë.

Për amerikanen 34-vjeçare, e cila kishte dështuar 3 herë më parë në këtë turne, ky është trofeu i 22-të Slam në karrierën e saj, duke barazuar rekordin e Steffie Graff, e cila është tenistja e dytë në hisroinë e tenisit botëror.

Klasifikimi i të gjitha kohërave në këtë sport kryesohet nga australiania Margaret Smith Court, me 24 tituj të fituar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending