Connect with us

Lajme

Serbi i dënuar për vrasjen e Enver Hadrit “nuk di asgjë për procesin”

“Nuk kam lidhje për ngjarjen dhe nuk e kam të qartë pse e përmendin emrin tim”, ka thënë Andrija Drashkoviq duke folur rreth aktgjykimit në Bruksel lidhur me vrasjen e aktivistit shqiptar nga Kosova, Enver Hadri në vitin 1990, transmeton Koha.net.

Published

on

Andrija Drashkoviq është njëri nga 3 të dënuarit nga Serbi me burgim të përjetshëm nga Gjykata Penale në Bruksel për vrasjen e aktivistit nga Kosova .

Ai i ka thënë gazetës “ Kurir” të Beogradit se nuk ka kurrfarë lidhjeje me vrasjen e Enver Hadrit e kështu ka thënë edhe avokati i tij.

“Nuk kemi fare informata për atë gjykim. Kurrë nuk kam marrë asnjë ftesë, aktakuzë ose aktvendim për gjykimin në mungesë, as unë dhe as Andrija”, citon ky portal të ketë thënë avokati i të dënuarit, Velko Delibashiq.

Por, mediet serbe më herët (24 qershor 2015, tanjug) kanë njoftuar se “biznesmenin” serb, për të cilin Belgjika kishte shpallur fletë arrestin ndërkombëtar, policia kroate e kishte ndaluar në aeroportin e Splitit.

“Me rastin e kontrollimit kufitar në aeroportin e Splitit u konfirmua se për të ishte shpallur fletë arresti ndërkombëtar për 51 vjeçin,shtetas i Serbisë” ka thënë një zyrtar i policisë kroate.
Drashkoviqit i ishte marrë pasaporta dhe ai kishte paguar një kaucion për lirimin kusht derisa ai të dilet para gjyqit . Por ai shumë shpejt kishte ikur nga Spliti, Kroaci.

Mediumi serb nuk ka treguar si dhe ku e ka zhvilluar bisedën me të dënuarin me burgim të përjetoshën për vrasjen në vitin 1990 në kryeqytetin e Belgjikës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending