Connect with us

Lajme

Serbët nuk heqin dorë nga kthimi në Mushtisht

Published

on

Ministri për Komunitete e Kthim i Qeverisë së Kosovës Dalibor Jevtiq ka thënë se serbët nuk heqin dorë nga kthimi në Mushtisht , transmeton Koha.net.

“Nuk do të flasim shumë në opinion për këtë, me qëllim që t’i përgatisim të gjitha parakushtet për fillimin e ndërtimit pa pengesa të shtëpive dhe të kthimit familjeve që duan. Kemi pasur disa aktivitete rreth kësaj në mënyrë që situata të ndryshojë në anën pozitive”, citon radiokim të ketë thënë Jevtiq.

Ai shpreson se “përfaqësuesit e institucioneve do të zbatojnë premtimet si dhe ligjin për lëvizje të lirë e kthim të serbëve në Mushtisht”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending