Connect with us

Lajme

Serbët mbështesin Trumpin, shqiptarët Clintonin

“Nëse shtetet evropiane do të votonin në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Hillary Clinton do të fitonte, por as mbështetja për Donald Trumpin nuk do të mungonte.”

Published

on

Kështu ka raportuar agjencia serbe e lajmeve Beta, duke cituar një artikull të euraktiv.com, transmeton Periskopi.

Sipas këtyre të dhënave, Evropa Qëndrore mbështet Trumpin meqenëse është koridori i vetëm që pranon emigrantë nga Lindja e Mesme.

Trumpi mbështetet po ashtu edhe nga shtetet e Evropës Perëndimore që mbështesin lëvizjet dhe partitë e krahut radikal të djathtë dhe ato anti-evropiane, thuhet tutje në këtë artikull.

E sa i përket Ballkanit, preferencat mes Trumpit dhe Clintonit janë të ndara. Artikulli i euraktiv.com thotë se në Ballkan Trumpin e mbështesin më së shumti serbët, gjersa shqiptarët, boshnjakët dhe malazezët mbështesin kandidaten demokrate Hillary Clinton. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending