Connect with us

Lajme

Serbët kërkojnë kthimin e detyrueshëm ushtarak

Published

on

Pothuajse 100 për qind e qytetarëve të Serbisë janë për rikthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak në vend, njoftojnë medie nga Beogradi.

Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka thënë se shërbimin e detyrueshëm ushtarak e kanë kthyer shumë vende dhe kjo, sipas tij, është çështje për gjithë shoqërinë, transmeton koha.net.

Ai në një intervistë për magazinën “Odbrana” (Mbrojtja), ka theksuar se shumë vende kurrë as që e kanë ndërprerë shërbimin ushtarak.

“Shërbimin e detyrueshëm ushtarak e kanë kthyer shumë vende, sikur Suedia. Disa vende nuk e kanë ndërprerë kurrë. Kjo aktualisht është një temë komplekse dhe për të nuk mund të vendosë ministri. Për të duhet të vendosë e gjithë shoqëria”, ka thënë Vulin.

Ai ka shtuar se gjatë viteve të fundit është folur shumë për këtë temë dhe se në bazë të medieve mund të përfundohet se pothuaj 100 për qind serbëve është për kthimin e shërbimit ë detyrueshëm ushtarak.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending