Connect with us

Lajme

Serbët e hartojnë statutin e Asociacionit

Published

on

Hartimi i statutit të Asociacionit do të bëhet nga kryetarët e katër komunave serbe, të cilët do të punojnë për së afërmi me Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal, OSBE-së dhe kohë pas kohe do të koordinohen edhe me Brukselin

Ka kaluar gati një vit prej se është nënshkruar Marrëveshja për themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, porse ky Asociacion ende nuk është funksionalizuar. Megjithatë, zyrtarët qeveritarë thonë se shumë shpejt do të formojnë ekipin menaxhues që do ta hartojë statutin e AKS-së, pavarësisht se, sipas tyre, Asociacioni nuk do të funksionalizohet derisa Serbia nuk zbaton marrëveshjet e arritura në Bruksel, siç është ajo për telekomin, heqjen e barrikadës mbi Ibër, shuarjen e strukturave paralele dhe marrëveshjet tjera.

Zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, ka konfirmuar për gazetën “Zëri” se shumë shpejt do të themelohet ekipi menaxhues, i cili, siç ka thënë ai, do të përbëhet vetëm nga përfaqësuesit e katër komunave me shumicë serbe në veri..

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending