Connect with us

Lajme

Senatori Graham: Këtë vit do e ndëshkojmë më shumë Rusinë

Senatori amerikan, Lindsey Graham është zotuar se do të kërkojë ndëshkim më të madh për Rusinë për shkak të dyshimit se ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale amerikane, duke thënë se viti “2017 do jetë koha kur në Kongres do e godasim Rusinë në fundshpinë”.

Published

on

Republikani Graham e ka bërë këtë koment në konferencën e sigurisë në Mynih më 19 shkurt.

Agjencitë amerikane të inteligjencës në muajin janar e kanë publikuar një raport që vlerëson se presidenti rus, Vladimir Putin ka urdhëruar një “fushatë ndikimi” që kishte qëllim minimin e besimit në sistemin zgjedhor amerikan. Kjo është bërë duke e denigruar kandidaten demokrate, Hillary Clinton, transmeton rel.

Raporti thotë se Rusia ka zhvilluar fushatë preferuese për Donald Trump i cili ka fituar zgjedhjet e 8 nëntorit dhe është inauguruar si president më 20 janar 2017.

Graham ka thënë se kur të tejkalohen konfliktet e brenda pas zgjedhore, Kongresi “do të merret me gjëra të tjera, dhe në krye të prioriteteve do të jenë sanksionet kundër Rusisë”.

Ai ka thënë se shpreson që të fitoj përkrahje dypartiake për një ligj përmes së cilit do të vendoseshin sanksione shtesë kundër Rusisë “për ndërhyrje në zgjedhjet tona”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending