Connect with us

Lajme

Selimi i reagon zëdhënëses ruse: Kosova është më demokratike se Rusia 

 Koordinator i Zyrës së Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit të Qeverisë së Kosovës, Petrit Selimi, i ka reaguar zëdhënëses së Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Marija Zakharova ,në Twitter, duke i thënë se bazuar në të gjitha dëshmitë, Kosova është më demokratike se Rusia. Selimi, po ashtu iu kundërpërgjigj Zakhoarovas, duke i thënë se Kosova […]

Published

on

 

Koordinator i Zyrës së Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit të Qeverisë së Kosovës, Petrit Selimi, i ka reaguar zëdhënëses së Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Marija Zakharova ,në Twitter, duke i thënë se bazuar në të gjitha dëshmitë, Kosova është më demokratike se Rusia.

Selimi, po ashtu iu kundërpërgjigj Zakhoarovas, duke i thënë se Kosova është më pak kriminale, më pak e korruptuar dhe më e sigurt se Rusia, transmeton Express.

Marija Zakharova, në llogarinë e Ministrisë së Jashtme ruse në Twitter, shkroi dy statuse që i adresohen Kosovës, transmeton Express.

Ne statusin e parë shkruan: “Përpjekjet flagrante të autoriteteve shqiptare të Kosovës për konfiskimin e pronës serbe në Kosovë janë çështje e një shqetësimi të madh”.

E në të dytin: “Mungesa e ligjit dhe rendit, kriza e brendshme politike, emigrimi, të gjitha tregojnë se ‘shtetësia’ e Kosovës nuk është e mundshme”.

Ky është statusi i plotë i Selimit: “Vërtet shakaxhi? Kosova, bazuar në të gjitha dëshmitë, është më e sigurt, më pak e korruptuar, më pak kriminale, më demokratike se që Rusia ka qenë ndonjëherë.”

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending