Connect with us

Lajme

Selimi: Qeveria e ka lënë Veriun në dorë të Serbisë

Published

on

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka vlerësuar se situata e sigurisë në Kosovë vazhdon të mbetet nën mëshirën e rastësisë.

 

Në intervistën për “Epokën e Re”, Selimi ka thënë se edhe po të kishin kapacitete të plota nuk do të ishin efektive për shkak të qasjes së Qeverisë në këtë fushë.

Kurse sa i përket vendosjes së përmendores së Car Llazarit në veri, Selimi ka thënë se kjo tregon që Qeveria ia ka lënë atë pjesë në dorë të Serbisë.

Megjithatë, ai ka deklaruar se cari serb nuk do ta ketë gjatë në Mitrovicë sikurse që nuk e kanë pasur përmendoret e carëve të tjerë. Duke parë përvojën e demarkacionit me Malin e Zi, Selimi ka thënë se demarkacioni me Serbinë nuk duhet t’u mbetet në duar atyre që nuk u dhimbset Kosova dhe toka e saj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending