Connect with us

Lajme

Sela: Do t’i ndalim lotët e nënave shqiptare

Sot koalicioni ”Aleanca për Shqiptarët” e ka filluar edhe zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 dhjetorit në Maqedoni, njofton Telegrafi Maqedoni.

Published

on

Konventa promovuese e ”Aleancës për Shqiptarët” për kandidatët për deputet mbahet tani në sallën e sporteve në Gostivar.

Para Ziadin Selës, në skenë u ngjitën dhe folën, edhe bartësit e listave të njësive tjera zgjedhore: Surja Rushiti, Vesel Memedi, Arben Taravari, Zulfi Adili, Nexhbedin Sadiku, Arta Toçi, Gëzim Ostreni dhe Vesel Memedi.

Sela mbështetësve të ”Aleancës për Shqiptarët” ju tha ”Këtu jemi ”Aleanca për Shqiptarët” dhe jemi të bashkuar e jo të përçarë. Në asnjë moment nuk do të tërhiqemi nga shteti binacional. Pse dikush tjetër ta bëj gjuhën shqipe kur mund ta bëjmë vet ne. ”Aleanca për Shqiptarët” zotohet se do të inicoj ndryshime kushtetuese në të mirë të shqiptarëve. Ne do të bëjmë ndarje të buxhetit me prerje lokale ku komunat vetë do të rregullojnë buxhetin e vet. Shteti i së drejtës ku Prokuroria Speciale do të rregullohet me Kushtetutë. Ne do t’i nxjerrim nga burgu ata që u futën me procese të montuara dhe do t’i fusim ata që i montuan këto procese. Ne jemi njësoj si ju. Ju duhet që prej këtij momenti që të jeni të bindur se ne do të fitojmë. Pas 11 dhjetorit, do të ndalim lotët e nënave shqiptare. Do ta sjellim lirinë, me votë dhe vullnet. Kemi shumë punë për të bërë. Vllezër dhe motra nga diaspora, hajdeni. Më 11 dhjetor duhet të vini këtu për të votuar. Dilni dhe votoni Aleancën për Shqiptarët për t’i hequr këta që i patëm deri tani. Shqiptarët dinë të votojnë për të ardhmen.” tha Ziadin Sela./Telegrafi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending