Connect with us

Lajme

Sekuestrohen 2.3 ton kokainë nga Kolumbia me vlerë 625 milionë euro

Published

on

Policia rumune ka sekuestruar në sasi të madhe kokainë që kapte vlerën monetare të 625 milionë euro. Bëhet fjalë për plot 2.3 ton drogë, e cila ishte transportuar nga Kolumbia dhe pjesë të tjera të Amerikës së Jugut.

Gjatë këtij operacioni janë arrestuar edhe 5 persona, ndërsa kreu i bandës dyshohet se është arrestuar në Spanjë.

Droga ishte fshehur në kontenjerët e një anije tregtare në portin e Konstancës, në Detin e Zi, dhe ishte mbuluar me palastike dhe substance të tjera për të shmangur zbulimin.

Kryeprokurori Daniel Horodniceanu tha të premten se ky është konfiskimi më i madh i kokainës në Rumani dhe njëri nga më të mëdhatë në Evropë në vitet e fundit.

Në operacionin e zbulimit të drogës u përfshi edhe DEA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending