Connect with us

Lajme

Sejdiu: PAN-i s’i ka numrat, jemi në kontakte me LDK-në për platformën e përbashkët qeveritare

Published

on

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Dardan Sejdiu, ka theksuar se janë dakorduar me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), që pas kthimit të shefit të partisë nga Trieste, të fillojnë koordinimin e programit, si platformë e përbashkët qeveritare.

Në emisionin “Rrokum Rroll” të “Rrokum TV”, ai tha se ofendimet të cilat në adresë të tij kanë ardhur nga deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) janë shumë të ulëta, duke shtuar se nëna e tij ka punuar me ndershmëri.

“PDK-ja është ne panik dhe po tentojnë të manipulojnë dhe t’i linçojnë të tjerët”, ka shtuar Sejdiu.

Suke folur për nënën e tij, ka prezantuar dokumente në të cilat vërtetohet se ajo ka qenë gjyqtare në Gjykatën Ekonomike, e më pas ka punuar një vit në Gjykatën e Apelit për tu larguar nga puna në vitin 1990.

Ai ka thënë se sot i ka padit edhe Abelard Tahirin e edhe Ganimete Musliun për shpifje të cilat nuk kanë asnjë bazë. Sejdiu ka theksuar se në paditë e tij kërkon 10 mijë euro të cilat do të shkojnë për Qendrën e Pensionistëve që janë larguar nga puna në kohen e Millosheviqit.

Sejdiu ka shtuar se është i bindur se koalicioni PDK-AAK-NISMA (PAN) s’i ka numrat dhe se “po tenton të blejë kohë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending