Connect with us

Lajme

Seanca e Kuvendit më 22 shtator, Demarkacioni jashtë rendit të ditës

Published

on

Seanca e ardhshme plenare do të mbahet më 22 shtator, që është seanca e parë që e shënjon fillimin e sesionit vjeshtor.

Në këtë seancë nuk do të jetë në rendin e ditës marrëveshja për Demarkacion.

Këto janë 7 pikat e rendit të ditës së seancës së ardhshme:

Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e mëparshme,

Përgatitjet për seancën plenare:

Koha për deklarime jashtë rendit të ditës,

Koha për pyetje parlamentare,

Miratimi i procesverbalit nga seanca e mëparshme,

Shqyrtimi i raportit vjetor të Autoritetit Rregullator të Komunikimeve Elektronike dhe Postare për vitin 2015,

Formimi i Komisionit ad-hoc për përzgjedhjen e një (1) anëtari të Komisionit të Pavarur për Media,

Formimi i Komisionit ad-hoc për përzgjedhjen e dy (2) anëtarëve të Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës,

Propozimi i GP të AAK-së për zëvendësimin e anëtarëve në komisionet parlamentare.

Shqyrtimi i propozimeve dhe kërkesave

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending