Connect with us

Lajme

Scott: Kosova dhe Serbia nuk po i përmbushin obligimet nga Brukseli

Ambasadori i SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott ka vlerësuar se edhe Beogradi edhe Prishtina duhet t’i përmbushin obligimet që burojnë nga Marrëveshja e Brukselit.

Published

on

Ai ka shtuar se obligimet e “kontraktuara” nuk po përmbushën mjaftueshëm shpejt.

Ambasadori i SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott ka vlerësuar se edhe Beogradi edhe Prishtina duhet t’i përmbushin obligimet që burojnë nga Marrëveshja e Brukselit.

Ai ka shtuar se obligimet e “kontraktuara” nuk po përmbushën mjaftueshëm shpejt.

“Kosova nuk po e përmbushë atë që e ka premtuar. Sa i përket Asociacionit të komunave me shumicë serbe, ata nuk e kanë bërë atë që e kanë premtuar. Por mendoj se për Serbinë është më mirë që të përmbush atë që e ka premtuar”, ka thënë Scott për mediat serbe, transmeton lajmi.net.

Ai ka thënë se nëse Serbia i përmbush detyrimet e veta, në BE askush nuk do të thotë se ajo po e frenon dialogun.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending