Connect with us

Lajme

SBASHKU – Arsim Bajramit: Mësimdhënësit meritojnë më shumë se dekoratat, së shpejti do të ketë greva

Published

on

Pas deklaratave të ministrit të Arsimit, Arsim Bajrami se është në vlerësim financiar cështja e dhënies së kontributeve për mësimdhënësit e viteve të 90’ta dhe se mësimdhënësit e atyre viteve nuk kanë nevojë për dekorata, kanë reaguar këta të fundit.

Kontaktuar nga Gazeta Express, Rrahman Jasharaj nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit, ka thënë se çështja e kontributeve është e rregulluar me ligj.

Ai ka thënë se mësimdhënësit duhet të  marrin dekorata si dhe tu paguhen kontributet.

“Bëhet fjalë për vitet më të rënda të çështjeve të arsimit në Kosovë”, ka thënë Jasharaj.

Ai u shpreh se nëse nuk plotësohen kërkesat e SBASHK’ut nga ana e ministrisë atëherë, fundi i muajit shtator do ti gjejë shkollat kosovare në grevë.

“Nëse nuk plotësohen kërkesat, profesorët janë të vendosur për grevë”, ka thënë Rrahmanaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending