Connect with us

Lajme

SBASHK-u paditë komunat

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet që shumë shpejt t’i paditë komunat për moszbatim të Kontratës Kolektive.

Published

on

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ka thënë se ka mjaft telashe me zbatimin e Kontratës Kolektive pasi, sipas tij, niveli lokal i pushtetit nuk ka bërë gjë për t’i kryer obligimet e veta karshi kontratës, shkruan Gazeta Monitor..

“Komunat nuk kanë bërë planifikime buxhetore për 70 % të vlerës së biletave për mësimdhënësit udhëtarë dhe nuk kanë plotësuar as obligimin për tri paga me rastin e pensionimit të punëtorëve të arsimit. Ministri Arsim Bajrami në takim me drejtorët komunal të arsimit ua ka bërë të qartë se këto janë obligime të tyre. Po mbledhin shifra dhe fakte dhe ka gjasa që përmes avokatit çështjen ta dërgojmë në gjykatë”, ka thënë Jasharaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending