Connect with us

Lajme

Sanders paralajmëron Putinin: Qëndro larg zgjedhjeve në ShBA

Published

on

Senatori Bernie Sanders ka dënuar Rusinë për përpjekjet e raportuara për të ndihmuar fushatën e tij, duke i thënë asaj “të qëndrojë jashtë zgjedhjeve amerikane”.

Sanders tha të Premten që zyrtarët amerikanë i kishin thënë atij muajin e kaluar për përpjekjet ruse për të ndihmuar fushatën e tij.

Duke folur në Bakersfield, California, Z. Sanders tha se nuk ishte e qartë se si Rusia synonte të ndërhynte.

Por senatori i Vermont, 78 vjeç, tha që kundërshtoi me forcë çdo përpjekje për ta bërë këtë.

Ai e dënoi Presidentin rus Vladimir Putin si një “autokrat”, qeveria e të cilit “ka përdorur propagandën e internetit për të mbjellë ndarje në vendin tonë”.

“Le të jemi të qartë, rusët duan të dëmtojnë demokracinë Amerikane duke na përçarë dhe ndryshe nga presidenti aktual, unë qëndroj fort kundër përpjekjeve të tyre dhe çdo fuqie tjetër të huaj që dëshiron të ndërhyjë në zgjedhjet tona,” tha Z. Sanders.

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending