Connect with us

Sporti

Samuel Eto’o mund të dënohet 10 vjetë burg

Pas Neymarit dhe ish presidentit Sandro Rossel, është radha e Samuel Eto’o për t’u akuzuar nga prokurorët spanjoll.

Published

on

Ndërsa sot mediat spanjolle raportojnë se me dhjetë burg mund të dënohet edhe Samuel Eto’o.

E gjithë kjo po ndodhë për shkak të mashtrimit fiskal apo shmangies së tatimeve shtetërore ‘evazion fiskal’ që kishte bërë gjatë periudhës 2006-2009 sa ishte futbollist i Barcelonës.

samuel-etoo-antalyaspor

Samuel Eto’o, trajner dhe lojtar i Antalyaspor

Futbollisti dhe menaxheri i tij, Jose Maria Mesalles akuzohen se kanë mashtruar shtetin spanjoll duke paguar më pak tatim se sa që duhej për imazhin e kamerunasit.

Eto’o aktualisht është pjesë e skuadrës turke të Antalyasporit. /Periskopi.com/

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending