Connect with us

Lajme

Samsung konfirmon: Nuk ka probleme me Galaxy S7!

Kompania ka hasur në presion të madh në muajt e fundit për problemet me bateritë e njësive Note 7 dhe më pas me anulimin e të gjitha njësive në mbarë botën.

Published

on

Fatkeqësisht, problemet janë shumëgfishuar kur njësitë e zëvendësuara kanë marrë flakë poashtu, duke e shtyrë kompaninë në tërheqje të plotë të shitjeve.

Së fundmi, Samsung poashtu ka hasur në raste të izoluara të ndezjes në flakë të pajisjeve Galaxy S7. Megjithtatë, në një deklaratë zyrtare, kompania ka siguruar publikun se S7 nuk ka probleme me bateri dhe incidentet e izoluara kanë pasur të bëjnë me dëmtime serioze të pajisjeve.

“Samsung qëndron mbrapa kualitetit dhe sigurisë së familjes Galaxy S7. Nuk ka pasur asnjë rastë të konfirmuar të dështimit të baterisë së brendshme në mbi 10 milionë pajisje Galaxy S7 që përdoren në SHBA. Megjithatë, ne kemi konfirmuar një numër incidentesh të shkaktuara nga dëmtimi i skajshëm i pjesës së jashtme të pajises. Përderisa Samsung nuk është në gjendje të ekzaminojë ndonjë pajisje, është e pamundur të dihet shkaku i vërtetë i incidentit.” – thuhet në deklaratën e kompanisë.

Rezultater e lëshuara javën e kaluar sugjerojnë së shitjet e telefonave të Samsung kanë pasur rënie prej 14 për qind në krahasim me periudhën e njejtë në vitin e kaluar. Shkaku kryesor i kësaj rënie është dështimi i pajisjes Note 7.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending